Cansel Oruç

Küçüklüğünde hayalini kurduğu iki meslekten birisini yapan şanslı bir ikizlerim. Bursa’da başlayan ve devam eden gazetecilik mesleğinde 2018 yılında 20’inci yıla ulaşmanın mutluluğunu yaşarken, bir yandan da iletişimin mesleği halkla ilişkiler alanında çalışıyor olmak gerçekten güzel.

Bursa Haber gazetesi ile başlayan gazetecilik yolculuğu Olay Gazetesi, Hürriyet Bursa ile devam etti. Sonrasında ise Bursa Esnaf Odaları Birliği, BURULAŞ, İNOKSAN gibi kurumsal firmalar da is hayatımın içinde yerlerini aldı.

Sanırım yazmak ve gezmek bana nefes aldırıyor. Kendimi yazarak ifade etmeyi seviyorum. Gezerek de üzerime yüklenen negatif enerjileri atıyorum. Yeni yerler görmek, yeni insanlar tanımak, yeni tatlar…

Tam bir İkizler burcuyum. Sürekli koşturmak, çalışmak, sosyalleşmek, kendime yeni yeni işler çıkarmak. Yorularak enerji yükleyenlerdenim. Durduğum an yoruluyorum.

Hayat herkes için farklı senaryolar hazırlıyor. İyisiyle kötüsüyle… Önemli olan hepsine hazır olmak. Her şey geçiyor. Kimisi derin izler bırakıyor, kimisi yıllar sonra hatırlanmıyor, ama geçiyor. O yüzden gülüp geçiyorum.
Paylaşmayı seviyorum. O yüzden de gezdiğim yerler sadece bana kalsın istemedim. Her şey paylaştıkça güzel.